99/03/27 - ضرورت تغییر و تحول در برنامه ریزی حمل و نقل بین المللی و ترانزیت

روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي

1399/03/26

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، بر ضرورت تغییر و تحول در برنامه ریزی حمل و نقل بین المللی و ترانزیت با بهره گیری از ديدگاه های جدید و توسعه اي در این بخش تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان در مراسم معارفه سرپرست جدید دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی اظهار داشت :  با عنايت به  تاکیدات وزیر راه و شهرسازی در زمینه بهره گیری مناسب و مطلوب از فرصت های ترانزیتی در منطقه و بهبود روابط حمل و نقلی و تجاری با سایر کشورها ، همچنین با توجه به فضای اقتصادی حاکم بر روابط ایران با کشورهای منطقه ، بهره گیری از دیدگاه ها و راهبردهای جدید در این حوزه با تغییر مدیریتی در دستور کار این سازمان قرار گرفت .

حسن نیا با اشاره به موقعیت ممتاز کشور در را هگذر های ترانزیتی در منطقه افزود : فراهم نمودن  زیرساخت‌های مناسب  ، توسعه پایانه‌های مرزی ، تسهيل در مقررات عبور و مرور و تسریع در جریان عبور کالا از مرزهای کشور،  از جمله اولویت های مهم در بخش ترانزیت و حمل و نقل بین المللی در سال جاري است كه با بهره‌گیری از دیدگاه های جدید و کاربردی و تعامل موثر و سازنده با کشورهای همسایه قابل دستیابی و اجرا خواهد بود.

 این گزارش حاکی است ، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت :  ایجاد هرگونه تغییر و تحول در برنامه ریزی حمل و نقل بین المللی و ترانزیت مبتني بر رویکرد اقتصاد محوری و راهبردی است .

وی خاطر نشان کرد : براي برنامه‌ریزی و تدوین راهبردها ابتدا می بایست جایگاه و وضع موجود در ترانزیت به درستی شناسایی شده ،  سپس با بهره‌گیری از ظرفیت ها و پتانسیل هاي موجود در کشور ، بهترین راهبرد ها انتخاب و به کار گرفته شود.

 قربانی از خدمات ارزشمند و تلاش‌های منوچهر سلمان زاده مدیر کل پیشین دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی در مدیریت سفرهای اربعین حسینی و همچنین رسیدگی به مسائل ومشکلات رانندگان بخش ترانزیت در خارج از مرزهای کشور به ویژه در ایام شیوع ویروس کرونا تشکر و قدردانی کرد.

 گفتنی است در این مراسم جواد هدایتی به عنوان سرپرست جدید دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی معرفی شد.

شایان ذکر است ، جواد هدایتی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مهندسی برنامه ریزی حمل و نقل از دانشگاه تربیت مدرس بوده و از سال 77 در مرکز تحقیقات وآموزش وزارت راه و ترابری وقت  ، دفتر حمل و نقل مسافر سازمان حمل و نقل و پایانه ها و در سمت هاي معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان هرمزگان  ، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان  ، مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان آذربایجان شرقی ، مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده اي و مديركل دفتر مطالعات راهبردي و اقتصاد حمل و نقل اين سازمان  ،  فعاليت داشته است.


          شركت گسترش صنايع معدني كاوه پارس
          
          وزارت راه و شهرسازي
          
          
          
کنترل ناوگان